bar

13. februára 2016 sa v Bratislave uskutoční veľké stretnutie singlistov (zdá sa) zo širokého okolia pod názvom TešíMa. Prečítajte si príbeh o tom, ako celá idea vznikla a čo všetko pre vás v predvečer Valentína chystáme.

“Kedysi v roku 2008 traja kamaráti toľko chystali spoločnú oslavu narodenín a tak sa nafúkla, až sa z nej stal karneval pre viac ako 100 ľudí. Tam sme sa s Martinom spoznali. Ja som bola rímskou bohyňou, on v maske skrachovaného pornoherca. Niečo na tej akcii muselo byť vo vzduchu, lebo tam vzniklo niekoľko párov, ktoré neskôr prerástli do manželstiev. A my sme boli jedným z nich.

Minulé leto Martin zverejnil status o snahe jeho známeho nájsť pre seba nevestu. V reakciách pod statusom prišiel nápad, že by bolo dobré pre nezadaných ľudí usporiadať spoločnú grilovačku. Vtedy sa prihlásila aj Eva Bacigalová a ponúkla spoluprácu s jej portálom SmeSingle.sk. Nápad niekoľko mesiacov zrel, až kým sme sa nedozvedeli o Diane Fabiánovej a jej večierkoch pre nezadaných. Na jeden nás pozvala, mali sme možnosť sa zúčastniť , pozorovať a bolo to pre nás inšpiráciou pre dotiahnutie nápadu z leta do konca. Samozrejme, koncom roka už grilovačka nedávala zmysel. Preto sme oslovili Rada Tomeka, či by sa zoznamovacia párty nemohla konať u neho v Nu Spirite. Ten súhlasil a tým bol vlastne vytvorený náš organizačný tím.

Všetci máme v Bratislave veľa kamarátov a známych a mnohí z nich hľadajú partnerov. Často sa stále pohybujú medzi tými istými ľuďmi, trávia aj voľný čas s kolegami z práce a nestáva sa im často, že by stretávali nových ľudí. My sme si spomenuli na naše zoznámenie – tým, že traja organizátori toho karnevalu si priviedli každý svoj okruh známych a priateľov, stretlo sa na jednom mieste veľa neznámych ľudí, no zároveň mali niečo spoločné – pre jedného z tých troch niečo znamenali. Na našej párty chceme zachovať podobný princíp – najprv oslovíme ľudí z našich okruhov na sociálnych sieťach a tí zase svojich. A to potom doplnia ľudia, ktorí sa prihlásia sami, lebo sa o akcii niekde dozvedia. Myslím, že to bude veľmi zaujímavá zmes ľudí. Ja mám teraz tú výhodu, že už som mnohé mená videla a musím povedať, že to vyzerá na skvelú spoločnosť. Ak sa aj niekto nezoznámi, určite sa aspoň výborne zabavíme.

Program bude jednoduchý – dobrá hudba na dvoch parketoch prerušovaná len vystúpeniami stand-up komikov. Žiadne súťaže a násilná socializácia. Na mieste budeme mať skupinu dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, takzvaných sociálnych katalyzátorov, ktorí budú s nadväzovaním kontaktov pomáhať. Ak bude niekto plachejší, budú mu chvíľu robiť spoločnosť a ak sa s niekým zarozpráva, diskrétne ho zas opustia. Zároveň budú poskytovať všetky organizačné informácie, navigovať k občerstveniu a tak. O polnoci privítame príchod Valentína, keďže párty sa začne 13. februára.

Názov TešíMa je takým zvukovým vyjadrením prvého kontaktu. Je v ňom radosť, očakávanie aj predpoklad dobrého vzťahu s novým človekom do budúcnosti. My dúfame, že si po príjemnom večeri budeme môcť povedať, že nás tešilo.”

Za organizačný tím TešíMa

Hana Poliačiková